آخرین خبرها

ریکاوری بازیابی اطلاعات هارد سوخته

ریکاوری بازیابی اطلاعات هارد سوخته

برای درک بهتر باید نخست به دو نکته حائز اهمیت  توجه کنیم :

اول اینکه هارد سوخته ای وجود ندارد مگر اینکه آتش سوزی رخ داده باشد تا بتوان گفت هارد سوخته است در جهت اینکه در این زمان بتوانیم از واژه بازیابی اطلاعات هارد سوخته یا ریکاوری هارد سوخته استفاده کنیم. در غیر از آتش سوزی زمانی میتوانیم از این اصطلاح استفاده کنیم که برد هارد سوخته باشد یا هد هارد دیسک سوخته باشد اما این جمله عامیانه وجود دارد.

هارد سوخته چه نشانه ای دارد؟

نوسانات برق یا برعکس زدن سوکت برق یا Power  هارد می تواند باعث سوختگی و خرابی برد هارد دیسک شود که در این صورت ۲ نشانه وجود دارد ۱- بلند شدن دود از برد هارد ۲- روشن نشدن هارد دیسک که در اینصورت موتور هارد دیسک به هیچ عنوان گردش نخواهد کرد البته عدم گردش موتور هارد دیسک دلایل دیگری نیز دارد اما در صورتی که مطمئن هستیم که برد هارد خراب یا سوخته است می توان گفت دلیل اصلی این است.

دلایلی که باعث خرابی یا سوختن هارد دیسک میشود؟

۱- اتصال اشتباه هارد دیسک به کابل برق پاور یا همان منبع تغذیه که بیشتر در هارد دیسک های اینترنال اتفاق می افتد و باعث سوختن و در اکثر مواقع بلند شدن دود از هارد دیسک می شود.

۲- نوسانات برق در پورت USB سیستم های خانگی یا لپ تاپ ها

۳- بروز اتصالی هنگام برخورد قطعات فلزی و رسانا که بیشتر در هارد های اکسترنال رخ می دهد و درنتیجه جک یو اس بی و برد هارد دیسک آسیب می بیند.

۴- قطع اتصال هارد دیسک های اکسترنال در زمان جدا کردن هارد یا در زمان وصل هارد دیسک

۵- خرابی و سوختن برد هارد  دیسک در اتفاقاتی مثل ریختن آب و مایعات که بیشتر در لپ تاپ ها اتفاق می افتد.

۶- حرارات بیش از اندازه که بیشتر در مواقع استفاده هارد دیسک در محیط های گرم ایجاد میشود و باعث خرابی برد و حتی سایر قطعات فیزیکالی هارد می شود

 

دلیل سوختن و خراب شدن هارد

هارد نیز مانند قطعات دیگر الکترونیکی به خودی خود خراب می شود و حتما نمیتوان گفت که ضربه خوردن به هارد دیسک باعث خراب شدن هارد دیسک می شود. هارد ها هم مثل قطعات دیگر طول عمری دارند که این طول عمر را میتوان بین ۳ تا ۵ سال تخمین زد که این نیز بستگی به نحوه نگهداری و کیفیت هارد دیسک بستگی دارد.

آیا هارد سوخته تعمیر میشود؟

برای جواب این سئوال ابتدا باید مشکل هارد شناسایی شود. بسته به مشکل هارد سوخته می توان گفت که هارد با موفقیت تعمیر می شود یا خیر . خبر خوب این است که در اغلب موارد هارد سوخته تعمیر میشود. مرکز بازیابی اطلاعات با تست دقیق مشکل را شناسایی و با نهایت دقت شروع به تعمیر هارد خواهند کرد.

درباره‌ی admusic02

همچنین ببینید

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده

بازیابی اطلاعات هارد فرمت شده و نرم افزار برگرداندن فایل‌های پاک شده زمانی کاربرد دارد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *