وانت تمام الکتریکی Rivian R۱T، قاتل تمام پیکاپ‌های بنزینی!

وبسایت جوان خودرو: کمپانی ناشناخته ای به نام Rivian اخیرا وانتی تمام الکتریکی با نام R1T معرفی کرده است که مشخصات آن برق از سرتان خواهد پراند!. وانتی که با وجود وزن 2.6 تنی، در 3 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت می رسد.

وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!

این وانت جذاب از 4 موتور الکتریکی در هر کدام از چرخ ها بهره می برد که بر روی پلت فرم اسکیت بوردی شاسی قرار گرفته اند. در این حالت تمام اجزای زیر بندی، موتور ها، ترمز و سیستم خنک کاری در زیر ارتفاع چرخ ها قرار می گیرند.

وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!

این سیستم به وانت R1T مرکز ثقل پایین تر و فضای بیشتر برای سرنشینان را هدیه می دهد. 3 آپشن مختلف برای باتری های این خودرو در نظر گرفته شده است. اولی پکیج 180 کیلووات ساعتی با رنج مسافتی 300 مایل، دومی پکیج 135 کیلووات ساعتی با رنج مسافت 400 مایل و آخری پکیج 105 کیلووات ساعتی با رنج مسافتی 235 مایل. تمام این آپشن ها به همراه گارد محافظتی ویژه در زیر خودرو، سیستم تهویه مناسب و الگوریتمی برای یادگرفتن نوع رانندگی راننده عرضه خواهند شد.

وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!

در آپشن 135 کیلوواتی تمامی موتورها با هم گشتاوری معادل 10,325 پوند بر فوت تولید می کنند!. البته معیار اندازه گیری این گشتاور برای هر چرخ بوده و با معیار اندازه گیری گشتاور خودروهای دیگر متفاوت است ( تقریبا 800 پوند بر فوت ). علاوه بر شتاب 0 تا 100 ای 3 ثانیه، شتاب گیری تا سرعت 160 کیلومتر بر ساعت هم کمتر از 7 ثانیه خواهد بود. اعداد و ارقامی که از شتاب گیری این وانت قدرتمند منتشر شده است را تنها در سوپر اسپرت های قدرتمند می توانیم مشاهده کنیم. از نظر سایز بدنه، این خودرو از نیسان ناوارا هم بزرگتر است و قابلیت کشیدن وزنی معادل 4,990 کیلوگرم را دارد.

وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!

سیستم تعلیق ریوین R1T هم در نوع خود جالب است. در قسمت جلویی از طبق های دوبل جناغی استفاده شده در حالی که در قسمت عقبی سیستم تعلیق با چند نقطه اتصال به کار گرفته شده است. سیستم کنترل هوشمند دینامیک، ضربه گیرهای سازگار و تعلیق بادی هم از دیگر نکات قابل توجه این وانت قدرتمند است. اگر قصد شیطنت در جاده های صعب العبور آفرودی را نداشته باشید، می توانید از سیستم خودران این وانت استفاده کنید.

وانت تمام الکتریکی Rivian R1T، قاتل تمام پیکاپ های بنزینی!

تکنولوژی های رادار، دوربین های حرارتی، اولترا سونیک، لیدار و GPS، این خودرو را در زمره خودروهای هوشمند با تکنولوژی مرحله 3 قرار می دهد. از آنجایی که در زیر کاپوت موتوری وجود ندارد، فضای خالی قسمت جلو به 330 لیتر می رسد. کمپانی ریوین اعلام کرده که این وانت را تا سال 2020 وارد بازار خواهد کرد.


منبع برترین ها

درباره‌ی admusic02

همچنین ببینید

کشف قدیمی‌‌ترین خرچنگ جهان در یک کهربا + فیلم

محققان با بررسی فسیل‌های کهربا قدیمی‌ترین خرچنگ دنیا که از زمان دایناسور‌ها در آن گیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *