عجیب‌ترین قوانین رانندگی در کشور‌های مختلف

وبسایت چرخان: بدون شک، خودروهای مدرن امروزی، شالوده‌ای از علم پیچیده مهندسی و طراحی، در کنار یکدیگر بوده که تبدیل به یک وسیله نقلیه‌ای می‌شود تا صنعت مدرن خودروسازی را تشکیل دهد؛ اما دراین‌بین، قوانینی در کشورهای مختلف جهان برای راندن این وسایل نقلیه وجود دارند که بعضی از آن‌ها نه‌تنها عجیب، بلکه بسیار جالب نیز هستند.

آلمان: لزومی به پوشیدن لباس در حین رانندگی نیست

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

مردم آلمان در دنیا، به سخت‌کوشی و احترام به قوانین خود و هم‌چنین داشتن قوانین سخت‌گیرانه در زندگی‌هایشان برای پیشرفت جامعه، مشهور هستند؛ اما دراین‌بین، زمان‌هایی نیز وجود دارند که آلمانی‌ها نیز کمی سخت‌گیری را کنار گذاشته و این‌طور قوانینی را وضع می‌کنند.

بر طبق قوانین آلمان، یک وسیله نقلیه، فضایی شخصی بوده و راننده و سرنشینان می‌توانند درون خودروی‌شان، به‌صورت کامل بدون پوشش باشند؛ اما این به معنای این نیست که آن‌ها اجازه دارند این حالت خود را با حرکات عجیب خود به دیگران نیز نشان دهند.


آمریکا (ایالت آرکانزاس): بوق زدن بعد از ساعت 9 شب ممنوع است

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

این بار به خاک ایالات‌متحده رفته و به قانونی می‌رسیم که دلیل آن را نمی‌دانیم؛ اما اگر شخصی در ایالت آرکانزاس آمریکا بوده و برای مثال، دوست خود را در آن‌طرف خیابان، کنار یک فروشگاه یا ساندویچ‌فروشی ببیند و بخواهد او را با بوق وسیله نقلیه خود، مطلع کند، اگر ساعت از 9 شب گذشته باشد، بدون شک او مشمول جریمه خواهد شد.


آمریکا (ایالت نوادا): راندن با شتر در بزرگراه ممنوع است!

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

در ایالت نوادا کشور آمریکا که دارای جاده‌های بیابانی زیادی است، بعضی از اشخاص وجود دارند که برای تفریح و سرگرم خود، با شتر قصد مسافرت به شهر یا ایالت دیگری رادارند. کاری که در طول سفرشان با بوق‌ها و هشدارهای فراوانی از طرف راننده‌های خودروها مواجه شده و به علت خطرناک بودنش، مشمول جریمه نیز خواهند شد.


قبرس: درهنگام رانندگی، نوشیدن آب ممنوع است!

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

فرض کنید که در خودروی خود به همراه خانواده‌تان نشسته‌اید و مشغول مسافرت هستید. بچه‌ها برای خود شعر می‌خوانند، موزیک در حال پخش بوده و بعد از چند ساعت شما تشنه شده و می‌خواهید آب بنوشید. اگر در جاده‌های کشور قبرس، دست به این کار بزنید، مجبورید خودروی خود را به کنار جاده منتقل کرده و خودرو را خاموش‌کنید تا به جرم سنگین شما رسیدگی شود!

حالا اینکه آیا H2O به این‌قدر خطرناک است که مشمول این قانون شده یا نه را باید از پلیس قبرس پرسید؟


اسپانیا: لزوم به همراه داشتن یک عینک طبی اضافی

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

کسانی که از عینک طبی در حین رانندگی خود استفاده می‌کنند، استفاده از آن‌هم برای خودشان و هم محیط اطراف رانندگی‌شان، امری حیاتی است. اگر شما از عینک طبی استفاده می‌کنید و قصد رانندگی در جاده‌های اسپانیا رادارید، باید یک عینک طبی به‌اصطلاح زاپاس نیز، به همراه داشته باشید.

اگرچه بعد از سال 1997، اجبار این قانون در اسپانیا برداشته شد، اما هنوز هم به‌عنوان یک عمل با شدت توصیه بالا، محسوب می‌شود.


استرالیا: هدایت گله به خارج از جاده ممنوع است

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

اگرچه جاده‌ها، برای خودروها و وسایل نقلیه موتوری ساخته‌شده‌اند اما در استرالیا وضع فرق داشته و شما به‌عنوان راننده یک خودرو، حق هدایت یک گله از داخل جاده به سمت بیرون جاده را ندارید. در عوض شما می‌بایست، خودروی خود را به کنار جاده برده و خاموش نمایید و منتظر باشید تا گله حیوانات از جاده کنار بروند.

اگر راننده دست خود را برای بیرون کردن گله از جاده تکان بدهد، مشمول 141 دلار استرالیا در ایالت ویکتوریا کانادا خواهد شد.


آلمان/ایالت اوهایو آمریکا: اتمام سوخت خودرو در جاده ممنوع است

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

در کشور آلمان، جایی که در بعضی از جاده‌ها، محدودیتی برای سرعت خودرو وجود ندارد، تمام کردن سوخت خودرو در بزرگراه‌ها، کاری غیرقانونی است. درواقع با تمام شدن سوخت خودرو در یک بزرگراه، در کنار ناراحتی از تمام شدن سوخت خودرو، راننده باید جریمه این اتفاق را نیز به پلیس پرداخت کند.

اما در ایالت اوهایو وضع فرق داشته و این قانون، تنها به بزرگراه‌ها محدود نمی‌شود. بلکه در هر خیابان عمومی، راننده خودرو، مشمول این قانون خواهد شد.


آلمان: استفاده از انگشت وسط، کاملاً ممنوع است

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

اگر شما قصد رانندگی در کشور آلمان را داشته و به هر دلیلی، از انگشت وسط خود، برای هر منظوری استفاده نمایید، باید جریمه سنگینی را پرداخت کنید. جریمه این حرکت در کشور آلمان برابر با حذف 5 امتیاز از گواهینامه راننده، حذف 3 امتیاز دیگر به علت قانون‌شکنی و هم‌چنین معلق شدن گواهینامه راننده، است.


کانادا: مسابقه دادن با حیوانات در آزادراه ممنوع است

عجیب ترین قوانین خودرویی در کشورهای مختلف جهان!

در آزادراه‌های کانادا اگر راننده هر خودرویی به دلایل خاصی، قصد این را داشته باشد که با یک حیوان زبان‌بسته در کنار آزادراه، مسابقه خودرویی راه بیندازد، باید جریمه این حرکت خود را نیز بپردازد. حالا فرقی ندارد که این حیوان یک اسب بود و یا آهو و پلنگی که راه خود را گم‌کرده و به کنار جاده آمده‌اند.


منبع برترین ها

درباره‌ی admusic02

همچنین ببینید

کشف قدیمی‌‌ترین خرچنگ جهان در یک کهربا + فیلم

محققان با بررسی فسیل‌های کهربا قدیمی‌ترین خرچنگ دنیا که از زمان دایناسور‌ها در آن گیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *