لکسوس ES ۲۰۱۹؛ اولین خودروی جهان با آینه‌های دیجیتال!

وبسایت چرخان: سیستم جدید آینه‌های بیرونی شرکت لکسوس که با فن‌آوری دیجیتال معرفی‌شده‌اند. سامانه جذابی که برای اولین بار در ماه سپتامبر همین سال یعنی حدود 2 ماه قبل با نسل جدید سدان های ES لکسوس به نمایش درآمد و این فن‌آوری، اکنون در ES 2019 عرضه‌شده که قرار است در بازار ژاپن به فروش برسد.

لکسوس ES 2019؛ اولین خودروی جهان با آینه های دیجیتال!

این آینه‌های دیجیتال، به ES جدید لقب اولین خودرویی می‌دهند که به‌جای آینه‌های جانبی سنتی، از آینه‌هایی استفاده می‌کند که به‌صورت مدرن و دیجیتالی به کمک‌راننده خود می‌آیند.این آینه‌های دیجیتال، به ES جدید لقب اولین خودرویی می‌دهند که به‌جای آینه‌های جانبی سنتی، از آینه‌هایی استفاده می‌کند که به‌صورت مدرن و دیجیتالی به کمک‌راننده خود می‌آیند.

لکسوس ES 2019؛ اولین خودروی جهان با آینه های دیجیتال!

در حال حاضر، این سیستم به دلیل اینکه در کشورهای دیگر دنیا به‌غیراز ژاپن، غیرقانونی است تنها در کشور ژاپن قابل سفارش دادن است. آینه‌هایی که از دو دوربین خارجی نصب‌شده روی درب‌های جلوی خودرو، برای ارسال تصاویر به صفحه‌نمایش پنج اینچی مربع شکل، استفاده می‌کنند.

طبق گفته‌های شرکت لکسوس، جایگزینی آینه‌های سنتی با این دوربین‌های جدید، باعث افزایش دید راننده و کاهش صدای وزش باد در حین حرکت خودرو می‌شود.

لکسوس ES 2019؛ اولین خودروی جهان با آینه های دیجیتال!

آینه‌های دیجیتال یکی از چندین سیستم جذاب قابل سفارش در لکسوس ES جدید است. در این خودرو سیستم‌هایی مانند کروز کنترل دینامیک راداری با ترکیب سامانه حفظ خودرو روی خطوط، سیستم کمکی مخصوص ترمز گیری در هنگام پارک و همچنین یک صفحه‌نمایش پانورامیک به چشم می‌خورند. تمامی این سیستم‌ها، از یک سری دوربین، حسگر و رادار به‌منظور کنترل رفتار خودرو در شرایط متفاوت، استفاده می‌کنند.

لکسوس ES 2019؛ اولین خودروی جهان با آینه های دیجیتال!

همچنین، ES 2019 بر اساس جدیدترین معماری پلتفرم تویوتا ساخته‌شده و قلب تپنده آن را نیز یک موتور 2.5 لیتری 4 سیلندر هیبریدی تشکیل می‌دهد که قدرت خود را به چرخ‌های جلویی خودرو انتقال می‌دهد. خودرویی که با سه نسخه 300h پایه، نسخه L و F Sport و باقیمت پایه 51,500 دلار، به دست مشتریانش خواهد رسید.


منبع برترین ها

درباره‌ی admusic02

همچنین ببینید

کشف قدیمی‌‌ترین خرچنگ جهان در یک کهربا + فیلم

محققان با بررسی فسیل‌های کهربا قدیمی‌ترین خرچنگ دنیا که از زمان دایناسور‌ها در آن گیر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *